Ћир | Lat | Eng 

Srdjevdan.org      

 Srdjevdan.org

                Poreklo, nasleđe, ljudi

Porodice koje slave Srđevdan

Spisak prezimena porodica koje slave Srđevdan sastavljen je zahvaljujući podacima prikupljenih sa interneta, iz dostupne literature i istraživanja pojedinaca. Pozivaju se svi da dopune ovu svojevrsnu bazu podataka, odnosno da unesu izmene postojećih podataka, sve u cilju stvaranja što potpunijeg i tačnijeg spiska.

Prezime Mesto Poreklo
Avram Nedajno-Piva Zatarci-Zlatni Bor
Adamović Gomionica (BanjaLuka), Stapari (Gradiška)  
Alempić Vlasenica  
Anđić Bijeljina Hercegovina
Antović Krtoli Skadar
Arsenović   Medvednik (Valjevo)
Аćimović Zaječar  
Bakić Brekinja, Vlaškovci (Dubica) Gašica i Bijakovac, Gradiška-Laminačka (Gradiška)-Kuzmin (S. Mitrovica)  
Ban Krtoli  
Banović Rakeljić (Prijedor)  
Barbić Krtoli  
Bašić Lika-Glinica (Krupa)  
Begović Strmnica (Vlasenica)  
Biljić Bačevci (Bajina Bašta) Bosna
Bijelić Gornja Morača Donja Morača-potomci Tripkovića
Birtašić Petlovača (Mačva)  
Bjelajac Rakeljić (Prijedor)  
Bjelica Vinska i Liješće (Derventa)  
Blagojević Vlasenica, Pribinić (Tešanj)  
Blažić Pribinić (Tešanj)  
Bogdanović Bosanski Brod (Derventa), Jelići (Prijedor)  
Božanović Maglaj  
Bokić Dubica  
Bošković Đuđevina Popovo Polje
Bradonjić Brđani (G. Milanovac)  
Bralović Gorobilje (Požega)  
Brekić (Breka) Lika, Severna Dalmacija, Bihać i Hrgar, Draksenić (Dubica)  
Brinić Krtoli Skadar
Varničić Gorobilje (Požega)  
Vasiljević Gradiška-Laminačka (Gradiška)  
Vasić Kakmuž (Republika Srpska) Kakmuži (Pljevlja)
Veselić Konavle Boka Kotorska pre 1673
Vesić Vlasenica  
Vidaković Vinska i Liješće (Derventa)  
Vidović Zagrađe, Oravac (Republika Srpska)  
Vujičić Čelebić kod Konjica  
Vukadinović Kuzmin (S. Mitrovica)  
Vukić Sasa (Srebrenica)  
Vukman Vrela-Bosanski Brod-Slavonski Brod-Vinska i Liješće (Derventa)  
Vukošić Krtoli  
Vulević Krtoli  
Vučenov Vrbas, Sombor, Beograd Stapar (Sombor) (usmeno predanje iz Sinja)
Vučenović Vinska i Liješće (Derventa)  
Vučićević Lisa (Dragačevo) Crna Gora (Vasojevići)
Vučićević Palančište (Prijedor)  
Gavrilović Lisa (Dragačevo)-Čačak Morača
Gojković Čačak  
Grajić Palančište (Prijedor)  
Graovac Vlaškovci (Dubica)  
Grbić Lika, Bos.Krajina  
Grgić Gašica i Bijakovac (Gradiška)  
Grunčić Crno Blato (Tuzla) Crna Gora
Davidović Nedajno-Piva-Velenić Zatarci-Velinić
Despetović Modran  
Draganović Tabanović (Mačva) Bosna
Đekić Vinska i Liješće (Derventa)  
Đenić Zenica  
Đerasinović Krtoli  
Đokarić Crno Blato (Tuzla)  
Đokić Srebrenica  
Đoković Zlatibor-Nikojevići Crna Gora (Durmitor)
Đorđević Lapovo  
Đukić Čačak-Krtoli-Vinska i Liješće (Derventa)  
Đurašević Pribinić (Tešanj)  
Đurđić Donja Morača  
Đurić Pribinić (Tešanj)  
Đurić Crno Blato (Tuzla) Crna Gora
Žuštrić (Žuštra) Rogača (Dragačevo)  
Zdravković Zaječar Klenovac (Zaječar), pre 1895. bili su Miljković
Zec (Zecovi) Jelićka (Prijedor) Od Bogdanovića iz Jelićke
Ivanić (Begović) Prnjavor (Mačva) Bosna
Ivošević Krtoli Skadar
Ilić Jasenova (Morača) Popovo Polje
Ilić Srebrenica  
Ilić Crno Blato (Tuzla) Crna Gora
Janketić Donja Morača Liješnja (Rovca)
Jaćimović Golići (Vlasenica)  
Jezdović Prijepolje  
Jelić Pribinić (Tešanj)  
Jeremić Vreoci (Lazarevac)  
Jerinić Rađevina-Jadar Srodnici Marjanovića
Jerić Brekinja (Dubica)  
Jovanović Sasa (Srebrenica)  
Jovićević Trnjaci (Semberija) Crna Gora
Jovković Sarajevsko Polje-Vogošća-Dolac-Zabrđe (Sarajevo) Andrijevica-Berane-od Šćekića
Jokić Krtoli Skadar
Jokić Vranovina Od Grbića iz Suvaje
Jokić Vlasenica, Pribinić (Tešanj)  
Joksimović Čačak-Gornja Trepča  
Kikić Pribinić (Tešanj)  
Kitanović Jelanska, Cerovica (Tešanj)  
Knežević Pribinić (Tešanj)  
Kovijanić Đuđevina (Donja Morača) Liješnja (Rovca)
Kolašinac Radoinja (Nova Varoš) Donja Morača-potomci Janketića
Kostić Vranovo (Smederevo)  
Kostović Vranjevići-Ustikolina (Foča)  
Kočović Lisa (Dragačevo) Crna Gora (Vasojevići)
Kodžulović Zagrad (Župa Nikšićka)  
Krivaja Krivaje (Prijedor)-Marićka (Prijedor)  
Lazarević Ilijaš (Visoko)  
Laketić Degrman (srez kosanički) Donja Morača-potomci Tripkovića
Lešić Vinska i Liješće (Derventa)  
Ličan Palančište (Prijedor)  
Ličinar Lazarevac Doboj/Zenica
Lončarević Čačak Crna Gora (od Perišića)
Lukić Prnjavor (Mačva)-Levač Crna Gora
Lučić Orahovo (Foča)  
Ljiljak Lika-Zborište (Krupa)-Kraljevo Srodnici Laketića
Ljubičić Vrelo (Bihać)  
Majstorović Vlasenica  
Makivić Lukićevo (Zrenjanin) Zabrđe (Bijeljina)
Makijević Banatski Karlovac Od Makivića
Maksimović Rađevina-Jadar Srodnici Marjanovića
Maletić Cikote (Vlasenica)  
Maleš Kostajnica, Čitluk (Dubica)  
Malić Vlasenice  
Marinković Končarevo (Jagodina)  
Marić Marićka (Prijedor)  
Marjanović Kostajnik-Rađevina-Jadar oblast Birač
Marković Borač Lutovci (Berane)
Marković Salaš Noćajski (Mačva) Loznica
Mijatović Zagrađe, Vlasenice, Gašica i Bijakovac (Gradiška)  
Mikjeljević Krtoli  
Milinković Zlatibor-Nikojevići Crna Gora (Durmitor)
Milić Zvornik-Zagrađe  
Milovanović Gornja Jablanica Đuđevina-ogranak Kovijanića
Milović Krtoli Skadar
Milosavac Pribinić (Tešanj)  
Milosavljević Crnobarski Salaš (Mačva) Srodnici Teodorovića
Milošević Krtoli  
Milutinović Zlatibor  
Milutinović Puškari (Donja Slatina) Samarevac
Mićić Crno Blato (Tuzla) Crna Gora
Mićović Gorobilje (Požega)  
Mihajlović Foča  
Mišković Borač Lutovci (Berane)
Mišković Štitar (Mačva) Crna Gora
Muharemović Kadino selo (Pale), Mokro (Sarajevo)  
Nastić Modran-Donja Trepča  
Nedeljković   Od Fundupa
Nedić Kuzmin (S. Mitrovica)  
Nestorović Visibaba (kod Požege)  
Nešković Sasa (Srebrenica)  
Niketić Krtoli Skadar
Nikolić Lisa (Dragačevo) Crna Gora (Vasojevići)
Nikolić Gorobilje (Požega)  
Novosel Dubrunj (Višegrad)  
Njego Osjek, Blažuj (Sarajevsko polje)  
Obad Konavle Popovo Polje posle 1673
Obrenić Čelebić (Foča)  
Obrenović Sasa (Srebrenica)-Pobrđe (Bratunac)  
Okiljević Krtoli Skadar
Pavićević Gorobilje (Požega)  
Palikuća Gomionica (Banja Luka)-Obrovac  
Pandurica Lepenac (Mojkovac) Donja Morača-ogranak Radulovića
Patić Piva-Gornje Crkvice-Velenić Zatarci-Velinić
Pejić Pribinić (Tešanj)  
Pejović Čelebić-Grdijevići-Borje-Kunduci-Foča  
Petković Čačak-Goračići-Golić (Vlasenica)  
Petković Grljan (Lazarevac) Zvornik
Petrović Gorobilje (Požega)-Strmnica (Vlasenica)  
Plemić Velenić (Foča), Sokolović (Rogatica)  
Purić Rečka (Negotin)  
Radanović Foča-Bunovi-Podi (H. Novi) Stara Hercegovina-Pljevljа
Radanović Tušina (Šavnik) Orašje (Foča)
Radinović Krtoli Skadar
Radić Vinska i Liješće (Derventa)  
Radović Košare (Goražde) Nikšić
Radojević Gorobilje (Požega) Od Radojevića iz Jasenove
Radojević Čokrlija (Bijelo Polje) Od Radojevića iz Jasenove
Radojević Jasenova (Morača) Popovo Polje
Radonjić Jasenova (Morača) Popovo Polje
Radonjić Kozarac (Prijedor)  
Radosavljević Sombor  
Radulović Slatina (Brodarevo)-Ljubić (Čačak) Jasenova (Morača)
Rajlić Crnobarski Salaš (Mačva) Palančište (Prijedor)
Rakićević Čačak  
Rakčević Ljubotinj (Riječka nahija)  
Ranđić Lisa (Dragačevo) Crna Gora (Vasojevići)
Rautović Krtoli Skadar
Rebrača Beograd Glina (Banija)
Ristić Demirovac (Dubica), Turijak (Gradiška)  
Ristović Užice Crna Gora
Savanović Agići, Vedovica (Dubica), Gomionica (Banja Luka), Ljubija, Prijedor  
Savić Gorobilje (Požega)  
Savić Rađevina-Jadar Srodnici Marjanovića
Simić Pale (Sarajevo)  
Simonović Jasenova (Morača) Popovo Polje
Srećković Košlje kod Ljubovije  
Stakić Marićka (Prijedor)  
Stanić Pljevlja-Novi grad (Derventa)  
Stanković Maglaj  
Stanković Požarevac Leskovac (usmeno predanje KiM)
Stanojević Stemnica (Vlasenica)  
Starčević Pribinić (Tešanj)  
Stevanović Vlasenica, Maglaj  
Stevanović Crna Bara (Mačva) Brodac (Semberija)
Stevanović Visori (Lopare) Crno Blato (Tuzla)
Stegić Krtoli Skadar
Stegić Boškovići (Banja Luka), Dobrlin (Dubica), Dragovići (Prnjavor), Miloševo brdo-Grbavica (Gradiška), Palančište (Prijedor), Prnjavor i Smrtići  
Stelić Prijedor  
Stjepaničić Krtoli  
Stojanović Đuđevina Popovo Polje
Stojanović Cikote (Vlasenica)  
Stojić Meštrevac (Foča)  
Tanasić Ulice (Brčko)  
Tanurdžić Srbobran-Bečej-Sombor-Novi Sad  
Tatić
Borač Lutovci (Berane)
Teodorović Crnobarski Salaš (Mačva) Kostajnik (Rađevina)
Terzić Krtoli Skadar
Tinjić Vlasenice  
Todorić Golići (Vlasenica)  
Tomašević Zlatibor-Nikojevići Crna Gora (Durmitor)
Tomić Bijeljina-Pribinić (Tešanj)-Petlovača (Mačva)  
Tomić Gornja Šnjegotina (Teslić)  
Topalović Čelebić (Foča)  
Tošković Đuđevina (Donja Morača) Liješnja (Rovca)
Trivundža Gomionica (Banja Luka)  
Tripković Đuđevina Liješnja (Rovca)
Tripunović Maglaj  
Trifunović Zagrađe (Republika Srpska)  
Trifunović Lunjevica (G.Milanovac) Konavle
Trišić Oravac (Republika Srpska)  
Ćor-Ilić Jadar Piva
Ugrenović Hašani (Bosanska Krupa), Zborište, Krupa Od Grbića iz Like
Fundup Čelebić (Foča)  
Cimeša Gradiška-RS Trstenica (Banija)
Ćurčić Borča (Beograd) Lutovci (Berane)
Hiković Krtoli Skadar
Džajić Oštra luka (Sanski Most)  
Dželebdžić Čačak-Zlatibor  
Šalipurović (Šalipur) Vlasenica, Jeremići (Vlasenica)  
Škrbić Lika-Japra Majkić (Sanski Most), Jasenica (Krupa)  

 

Sv. Sergije i Vakho - Srdjevdan